Jak przystąpić do Klastra?
Firmy zainteresowane przystąpieniem do Klastra powinny zapoznać się z „Regulaminem członkostwa” oraz Kodeksem etycznym Klastra”, a następnie wypełnić „Deklarację przystąpienia do Klastra”. Wszystkie wymienione dokumenty można pobrać na naszej stronie internetowej. Wypełnione należy przesłać na adres Biura Klastra:
Polskie Stowarzyszenie Doradcze i Konsultingowe
ul. Studzienna 2
15-771 Białystok
lub na adres mailowy:
Szczegółowych informacji dotyczących wypełniania dokumentów oraz odpowiedzi na pytania dodatkowe udzieli Państwu Katarzyna Halicka, e-mail: , tel. 600 199 853
więcej
Jakie korzyści mają firmy przystępujące do Klastra?
Misją Klastra jest zbudowanie stałej platformy współpracy i kooperacji między jego Członkami.
Firmy należące do Klastra mają wiele korzyści z przystąpienia do tej inicjatywy. Uczestnictwo w Klastrze pozwala rozwijać się dzięki współpraca Klastra ze środowiskiem badawczo-naukowym na szczeblu regionalnym, ogólnokrajowym oraz ponadnarodowym; Klaster to także powiązania pomiędzy przedsiębiorcami z województw Regionu Polski Wschodniej; zwiększenie siły przetargowej Członków Klastra w negocjowaniu warunków świadczenia usług i dostaw materiałów, produktów i towarów; nawiązanie długotrwałej współpracy i pozyskanie dużych projektów, dzięki wspólnym inicjatywom Członków Klastra; rozwój firm Klastra; wspólne szkolenia pracowników; platforma do wymiany informacji o wolnych pracownikach i zasobach w celu ich optymalnego wykorzystania; kreowania wizerunku Klastra w regionie oraz przekazywanie mediom informacji o inicjatywach Klastra; promowanie marek przedsiębiorstw i instytucji skupionych w Klastrze poprzez reklamę w mediach i przy udziale profesjonalnego wsparcia ze strony firm reklamowo – marketingowych; monitorowanie rynku pracy, współpraca z instytucjami edukacyjnymi i szkoleniowymi, w celu stworzenia warunków ułatwiających Członkom Klastra pozyskiwanie kompetentnych pracowników; uzyskiwanie łatwiejszego dostępu do innowacyjnych technologii i szkoleń; wdrażanie systemów zarządzania jakością oraz realizowanie wielu innych inicjatyw klastrowiczów.
więcej
Jaka jest procedura kwalifikacji nowych podmiotów?
Klaster ma charakter otwarty. Przedsiębiorca lub instytucja otoczenia biznesu, która złożyła deklarację członkowstwa w Klastrze, zaakceptowała Regulamin członkostwa Klastra oraz Kodeks Etyczny Klastra musi jeszcze uzyskać akceptację Zarządu Klastra.
Akceptacja Zarządu Klastra następuje po zasięgnięciu opinii Członków Klastra.
Przyjęcie do Klastra następuje z datą podpisania aneksu do umowy o współdziałanie – umowy partnerstwa pomiędzy Członkiem Klastra, a Koordynatorem Klastra.
więcej
Kto decyduje o tym, że dana firma może przystąpić lub nie do klastra?
Decydujący głos dotyczący decyzji o przyłączeniu kolejnego obiektu do Klastra mają sami klastrowicze. Akceptacja Zarządu Klastra następuje po zasięgnięciu opinii Członków Klastra.
więcej
Czy tylko duże firmy mogą przystąpić do klastra?
Nie, do Klastra może przystąpić każdy przedsiębiorca lub instytucja otoczenia biznesu.
więcej
Czy można być w kilku klastrach jednocześnie?
Tak, przynależność do jednego klastra nie wyklucza przystąpienia do innego.
więcej